ALPEJSKIE SNY – SŁOWENIA I ITALIA NA TY

ALPEJSKIE SNY – SŁOWENIA I ITALIA NA TY
WĄWÓZ VIINGAR – JEZIORO BLED – JEZIORO BOHINJ – SZCZYT VOGEL – ZAMEK BLED – LUBLANA – JASKINIA SKOCJAŃSKA – PIRAN – SZOSA DOLOMICKA – JEZIORO GARDA – SIRMIONE – WERONA – INSBRUCK

Urzekające krajobrazy, błękitny Adriatyk, niesamowite jeziora i zapierające dech w piersiach Dolomity – tak najkrócej można opisać wyprawę, na którą chcielibyśmy Państwa zabrać. Zobaczymy dwa kraje, które podzieliły się wspaniałymi górskimi widokami i błękitem Morza Adriatyckiego. Słowenia – Europa w miniaturze gdzie będziemy podziwiać wspaniały wąwóz Vintgar, Jezioro Bohinj u stup szczytu Vogel, Jezioro Bled z zamkiem na skale i unikalną Jaskinie Skocjańską z najgłębszym w Europie podziemnym kanionem. Na naszym szlaku zobaczymy piękną i zabytkową stolice Słowenii – Lublane i słoneczny Piran położony nad Adriatykiem.  Za to we Włoszech kwint esencja alpejskich snów – przejedziemy niesamowitą szosą Dolomicką, której wysokość dochodzi do 2200 m.n.p.m. Zajrzymy nad Jezioro Garda do Sirmione i odwiedzimy Romeo i Julię w Weronie. Na domiar wszystkiego odbędziemy spacer po jednym z najładniej położonych miast w Austrii - Insbrucku. Wszystkich spragnionych niemożliwie pięknych widoków, niesamowitych zabytków, oderwania się od codzienności i nietuzinkowych zdjęć, zapraszamy do udziału w naszej zaczarowanej podróży...    

Program 

Dzień 1.

Zbiórka uczestników ok 19.00, przejazd przez Polskę Czechy, Austrię do Słowenii. 

Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd nad wąwóz VIINGAR – to miejsce gdzie zapomina się o świecie, spacerując szlakiem z wieloma drewnianymi mostkami i galeryjkami. Ma on 1600 metrów długości, trasa wiedzie  nad spienioną wodą i huczącymi wodospadami, basenami i kaskadami. Wąwóz otoczony jest wysokimi ścianami z bogata roślinnością. Następnie przejazd do BLED - miejscowości malowniczo położonej nad jeziorem o tej samej nazwie ze słynnym kościołem na wyspie. Zwiedzanie majestatycznego, wznoszącego się nad wodą, na stromej skale zamku BLED,  uważanego za najbardziej urokliwy w Słowenii. Przejazd nad jezioro BOHINJ – największego jeziora Słowenii, położonego w TRIGLAWSKIM PARKU NARODOWYM. Czas wolny – możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie, w której tafli malowniczo odbijają się alpejskie szczyty.  Wyjazd kolejką linową na szczyt VOGEL, którego wysokość wynosi 1535 m.n.p.m Z góry roztacza się wspaniały widok na jezioro i alpejskie szczyty, w pogodne dni widać najwyższy szczyt Słowenii – TRIGLAV. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do stolicy Słowenii – LUBLANY. Spacer z przewodnikiem po urokliwym Starym Mieście: plac Preserena, kościół Zwiastowania, Most Potrójny, Plac Kongresowy, kolumnada Plecnika, Most Smoczy, Katedra Świętego Mikołaja, Fontanna Robbiego, Ratusz, Most Szewców, Wzgórze Zamkowego, z którego roztacza się piękny widok na miasto. Potem przejazd do JASKIŃ SKOCJAŃSKICH – wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Charakteryzują się dużą wysokością komór oraz bogactwem niezliczonych form krasowych, które wraz z podziemnym kanionem (największy w Europie), rwącymi potokami, imponującymi stalagmitami tworzą jeden z najwspanialszych zespołów podziemnych grot na świecie. Następnie przejazd do PIRAN – miasta położonego na podłużnym cyplu wysuniętym w Morze Adriatyckie. Miasto  uchodzi  za jedno z najpiękniejszych nad Adriatykiem. Perła weneckiej architektury w Słowenii. Spacer wąskimi, średniowiecznymi uliczkami: Kościół i klasztor Franciszkanów z początku XVI wieku, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej z początku XV wieku, wspaniałe widoki na trzy strony świata i wysokie mury miejskie. Czas wolny i odpoczynek nad morzem. Przejazd do Włoch, zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyprawa w DOLOMITY. Przejazd autokarem przez najpiękniejsze zakątki górskie słynną SZOSĄ DOLOMICKĄ. Droga biegnie przez najbardziej widokowe obszary Dolomitów. Zakręty, serpentyny, przełęcze, malownicze wioski i niecodzienne wysokości. Składa się na nią ponad 100 km ostrych zakrętów, stromych podjazdów i zjazdów malowniczo wpisujących się w bezmiar przestrzeni magicznych gór, starych zamków tworzących przepiękna scenerię. Szosa Dolomicka osiąga swój najwyższy punkt 2239 m.n.p.m na przełęczy Passo Pordoi. Po drodze liczne przerwy na zdjęcia a dla chętnych wyjazd kolejką na Marmoladę – góra która nazywana jest „królowa Dolomitów”. Jej wysokość to 3343 m.n.p.m. i stanowi najwyższy szczyt Dolomitów. Z góry roztaczają się bajecznie piękne widoki. Po ekscytujących wrażeniach krótka przerwa na zakupy w jednym z miasteczek i przejazd do hotelu w okolice JEZIORA GARDA, zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO GARDA – największe jezioro we Włoszech, do SIRMIONE. Rejs stateczkiem po jeziorze. Potem spacer urokliwymi uliczkami miasteczka z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich. Następnie przejazd do WERONY. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście rzymski amfiteatr - Arena, Piazza Bra do Casa Capuletti ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii, ściana życzeń miłosnych. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do INSBRUCKA – stolicy Tyrolu. Po drodze przejedziemy obok skoczni Bergisel, gdzie tak nie dawno nasz wielki skoczek Adam Małysz bił rekordy niemożliwe do pobicia. Insbruck położony jest w dolinie, dookoła piętrzą się wysokie alpejskie szczyty. Spacer po urokliwym mieście: łuk triumfalny, ulica Maria Theresien-Strasse, Landhaus – siedziba władz krajowych, kolumna Świętej Anny, katedra, Hofburg. Czas wolny. Wyjazd do kraju.

Dzień 7.

Powrót do kraju nad ranem.

Termin wyjazdu 
Termin do uzgodnienia na życzenie klienta.
Cena zawiera 
  • przejazd komfortowym autokarem na trasie wycieczki
  • 5 noclegów w hotelach klasy turystycznej, (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji - według programu
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opieka pilota przewodnika
Cena nie obejmuje 
  • lokalni przewodnicy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast ok. 99 Euro/os
  • taksa klimatyczna ok. 6 Euro/os.
  • wyjazd na szczyt Marmolada 20 Euro
Zdjęcia