„NA GRANICY PIRENEJÓW”

„NA GRANICY PIRENEJÓW”
LAZUROWE WYBRZEŻE – PIRENEJE - COSTA BRAVA – LIORET DE MAR - MONTSERRAT – BARCELONA – SARAGOSSA – MADRYT – BURGOS – SANSEBASTIAN – KRAJ BASÓW – LOURDES

…Lazurowe wybrzeże, bajkowe górskie krajobrazy w Pirenejach, urokliwe posiadłości na Costa Brava, przepiękne San Sebastian w Kraju Basków położone nad Oceanem Atlantyckim, ciepłe Morze Śródziemne - wszystko to jak i wiele innych niesamowitych miejsc zobaczymy na naszej wakacyjnej wyprawie. Hiszpania, bardzo licznie odwiedzana przez turystów położona na zachodnim krańcu Europy kusi niesamowitą historią i baśniowymi krajobrazami. W programie nie zabraknie wizyty w stolicy Iberii – Madrycie, odwiedzimy Burgos, przez które podążali pielgrzymi szlakiem Świętego Jakuba a także zahaczymy o Saragossę. Zawitamy również na wybrzeże Costa Brava i do imponującej stolicy Katalonii – Barcelony wraz z górującym nad nią Montserrat. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Program 

Dzień 1. (przejazd około 1300 km.)

Zbiórka uczestników ok. 14.00 wyjazd. Przejazd przez Polskę, Niemcy do Francji.

Dzień 2. (przejazd około 1000 km.)

Kontynuacja drogi przez Francje wzdłuż LAZUROWEGO WYBRZEŻA do Hiszpanii. Przyjazd w okolice LLORET DE MAR na Wybrzeże COSTA BRAVA zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg

Dzień 3.

Śniadanie. Czas wolny, odpoczynek, plażowanie nad Morzem Śródziemnym, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Czas wolny, odpoczynek, plażowanie nad Morzem Śródziemnym, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Czas wolny, odpoczynek, plażowanie nad Morzem Śródziemnym, obiadokolacja i nocleg

Dzień 6. (przejazd około 350km)

Śniadanie. Przejazd do Barcelony, stolicy Katalonii, gdzie zobaczymy wielkie arcydzieła zaprojektowane przez Antonio Gaudiego: LA SAGRADA FAMILIA – Kościół Świętej Rodziny, niesamowity park GUEL, modernistyczne budynki  CASA BALTO i CASA MILA. Zobaczymy także Plac Katalonii i Plac Hiszpański. Odbędziemy spacer po Starym Mieście, a konkretnie jego sercu – BARRI GOTIC czyli dzielnicy gotyckiej z wąskimi uliczkami, ozdobnymi zabytkowymi kamienicami i katedrą Świętej Eulalii. Czas wolny na bulwarze LAS RAMBLAS, gdzie znajduje się pomnik Krzysztofa Kolumba. W programie (dla chętnych, dodatkowo płatne) nie zabraknie wizyty na stadionie CAMP NOU - to gratka dla fanów FC Barcelona i wszystkich miłośników sportu. Po południu wyjazd na wzgórze MONTIJUIC skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto i port. Na koniec wizyta na magicznym i tajemniczym masywie MONTSERRAT, który góruje nad wybrzeżem Costa Brava. Na wzgórzu, na które prowadzi kolejka linowa, znajduję się najważniejsze dla Katalończyków Sanktuarium Czarnej Madonny. Zwiedzanie słynnego klasztoru z figurą Czarnej Madonny. Przejazd do hotelu w okolicach SARAGOSSY, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7. (przejazd około 320 km.)

Śniadanie. Przejazd do MADRYTU – stolicy Hiszpanii i spotkanie z przewodnikiem. Wizytę w tym niesamowitym, kolorowym mieście zaczniemy od placu uważanego za serce Madrytu i jednocześnie za centrum całej Hiszpanii - PUERTA DEL SOL, wraz z pomnikiem niedźwiedzia opierającego się o drzewko poziomkowe, który jest jednym z symboli Madrytu. Spacer królewskim traktem - przepiękny PLACA MAYOR, który był sceną dla wielu wydarzeń, rozgrywających się często w obecności królewskiej pary, PALACIO REAL - majestatyczna rezydencja królewska zaprojektowana przez włoskich mistrzów oraz pobliska LA ALMUDENA - neoklasycystyczna katedra zbudowana na 500-lecie odkrycia Ameryki - Monumentalny PLAC HISZPAŃSKI z pomnikiem Cervantesa - PLACA DE CIBELES z ogromnym gmachem Poczty Głównej i fontanną bogini Kybele, spacer bulwarem EL PASEO DE PRADO do Muzeum Prado, w którym mieści się jedna z najważniejszych światowych kolekcji malarstwa. Na koniec wizyta na najsłynniejszym madryckim pchlim targu - klimatycznym El RASTRO, którego historia sięga pięciu wieków wstecz. Kulminacją naszego pobytu będzie (dla chętnych, dodatkowo płatne) zwiedzanie mekki kibiców - stadionu SANTIAGO BERNABEU, którego gospodarzem jest REAL MADRYT. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8. (przejazd około 600 km.)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu przejazd do BURGOS. Spacer po mieście zobaczymy katedrę, nazywaną „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Została wpisana na listę UNESCO. Następnie przejazd do SAN SEBASTIAN - najwytworniejszego hiszpańskiego kurortu, położonego w Kraju Basków nad Oceanem Atlantyckim. Najsłynniejszy baskijski kurort jest znany z odbywającego się tam festiwalu filmowego, z luksusowych hoteli i fascynującej Starówki, pełną barów z przekąskami tapas. Czas wolny, spacer po mieście i porcie, odpoczynek, krótkie plażowania nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd do francuskiego LOURDES - centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 9.

Śniadanie. Czas wolny. Około 11.00 wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Francje, Niemcy do Polski.

Dzień 10.

Przyjazd do Warszawy wieczorem.

Termin wyjazdu 
Termin do uzgodnienia na życzenie klienta.
Cena zawiera 

- 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej na trasie wycieczki,

3-4 os. pokoje (możliwość dostawki) z łazienką

- wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji zgodnie z programem

- opieka doświadczonego pilota 

- przejazd komfortowym autokarem

- ubezpieczenie KL i NNW

- ulgowe bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, checkpointy do zwiedzanych miast

- przewidziani prawem lokalnym licencjonowani przewodnicy,

- gwarancje niezmienności ceny

Cena nie obejmuje 

- obowiązkowa taksa klimatyczna 12 Euro/os

- fakultatywne wstępy dla kibiców na dwa stadiony około 50 Euro/os

Zdjęcia