POCZTÓWKI Z MAROKA

MARRAKESZ – ESSAOUIRA – OUIRGANE – UZUD – OUARZAZATE – AIT BENHADDO – TIZIN-TISZKA – CHEZ ALI

MAROKO wielobarwna, orientalna kompozycja kultury arabskiej, niepowtarzalne i najstarsze na świecie muzułmańskie królestwo. To kraj niezwykle urozmaicony krajobrazowo, wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże, zachwycająca architektura i gorące piaski Sahary. Pomiędzy tymi cudami natury niecodzienne, pełne historii i egzotyki miasta, a najbardziej znane to MARRAKESZ niepisana stolica kraju koloru ochry. Miesza się tutaj Europa z Afryką, bogactwo z biedą, południe z północą. Na tej krótkiej wyprawie będziemy mieli okazje przeżyć to wszystko na własnej skórze, doświadczyć powiewu orientu w MARRAKECHU, zobaczyć ocean w ESSAOUIRZE – tak zwanym białym mieście, poznać lokalną kuchnie i mieszankę zwyczajów i tradycji uczestnicząc w CHEZ ALI. Wszystkich chętnych którzy chcą się oderwać od codzienności, zobaczyć więcej kolorów poza naszą szarugą zapraszamy na naszą ekscytującą wyprawę.

Program 

Dzień 1.

Zbiórka uczestników na lotnisku w Balicach i wylot do MARRAKESZU. Około godziny 11.05 lądowanie w Maroku, transfer do hotelu w Marrakechu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Przejazd do centrum miasta wraz z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie dawnej stolicy imperialnej Maroka rozpoczniemy od XIX-wiecznego pałacu EL-BAHIA, która jest  najbardziej okazała rezydencją w mieście, potem zobaczymy XII-wieczny meczet Al-KOTUBIJA (z zewnątrz) symbol miasta inaczej nazywany meczetem Księgarzy. Posłużył jako wzór dla budowniczych wieży Giralda w Sewilli. Następnie odbędziemy spacer po Medynie Starego Miasta, obejrzymy poszczególne sekcje tego gigantycznego suku. Odbędziemy wizytę w starej zielarni – aptece w bardzo ciekawy sposób, wiedze tą przybliży nam przewodnik o imieniu Faissal. Spacer zakończymy na sławnym DŻAMAA Al-FNA – placu cudów, czarów, treserów, wyrywaczy zębów, który wygląda magicznie pod wieczór. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie.  Przejazd do ESSAOUIRY – białego, warownego miasta portowego założonego przez Portugalczyków w połowie XV wieku. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui, z których słynie miasto. Najpopularniejszym i najbardziej fotogenicznym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały, iście filmowy widok („Królestwo Niebieskie", "Gra o Tron") na Wyspy Purpurowe. Lunch. Czas wolny. Przejazd do Marrakeszu, po drodze znów wspaniałe widoki, wręcz niecodzienne jak na przykład kozy na drzewach. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3.

Śniadanie.

I opcja:

Całodzienna wycieczka poza Marrakesz. Prawdziwy offroude do OUIRGANE w góry Atlasu. Samochodami JEEP 4X4 wraz z lokalnym przewodnikiem wybierzemy się doświadczyć niesamowitej przygody w interiorze Maroka. Po drodze niesamowite światło, kolory, góry i widoki, lunch.

II opcja:

Całodzienna wycieczka poza Marrakesz. Przejazd górami średniego Atlasu, prawdziwym interiorem Afryki do wodospadu UZUD. Po drodze niesamowite góry i widoki. Na miejscu lunch. Spacer ścieżka przy wodospadzie rejs lokalnym łódkami u stup wodospadu, przepiękna przyroda i lokalni mieszkańcy – małpy Makaki.

III opcja:

Całodzienna wycieczka poza Marrakesz. Przejazd górami wysokie Atlasu przez Przełęcz Tizin-Tiszka do OUARZAZATE. Francuzi wybudowali ta drogę wzdłuż dawnego szlaku handlowego z południa na północ na wysokości 2260 m.n.p.m. Po drodze zobaczymy kasbę AIT BENHADDOU a także stolice filmu miasto OUARZAZATE wraz z kasbą TAURIRT i dawnym studiem filmowym. Lunch

Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Objazd miasta - obejrzymy XII-wieczne mury obronne w Marrakeszu, które są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tutejszego pejzażu. Obwarowania zbudowane z czerwono-różowej gliny zachowały się w niektórych miejscach w nietkniętym stanie. Następnie zobaczymy ogrody MENARA, które są równie chętnie odwiedzane przez mieszkańców wzorowane na ogrodach Agdal. Potem przejazd do ogrodów MAJORELLA z domem projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta, który pokochał miasto Marrakesz. Po południu zobaczymy grobowce bardzo ważnej dla miasta dynastii Seadytów. Lunch. Czas wolny na placu DŻAMAA AL-FNA. Na wieczór przejazd do CHEZ ALI na lokalną obiadokolacje, pokaz folklorystycznych tańców z różnych stron Maroka, potem niesamowity show i Fantasia… Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.  

Termin wyjazdu 
Termin do uzgodnienia na życzenie klienta.
Cena zawiera 
 • przejazd i transfery komfortowym autokarem na trasie objętej programem,
 • wyżywienie w formie HB (4 śniadania i 4 obiadokolacje w tym CHEZ ALI)
 • 4 noclegi w hotelu, klasa lokalna****, pokoje dwuosobowe z łazienkami (możliwość dostawki)
 • opieka profesjonalnych dwóch pilotów
 • lokalni przewodnicy, taksa klimatyczna i wstępy objęte programem
Cena nie obejmuje 
 • opcja I cena 70 EURO/os
 • opcja II cena 50 EURO/os
 • opcja III cena 65 EURO/os
 • ewentualne zwyczajowe napiwki średnio ok. 4 Euro/os/dzień
 • obowiązkowa, ustawowa składka na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY w wysokości 13 PLN/os
 • ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego 95 Euro/os
Zdjęcia