„ŚLADAMI CUDÓW - JORDANIA I ZIEMIA SWIĘTA”

TEL AVIV JAFFA - CEZAREA – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM – AMMAN – GÓRA NEBO – WADI RUM – PETRA – DŻERASZ – POLE PASTERZY – BETLEJEM - EIN KAREM – JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON..

Spośród wielu miejsc na świecie, które przybliżają nas do naszej wiary, JORDANIA I IZRAEL są w pierwszej kolejności. Tym razem podążając śladami cudów, których dokonał Pan Jezus, odwiedzimy te najstarsze i najważniejsze. Zwiedzimy Cezarę, Hajfę, Bazylikę Zwiastowania w Nazarecie, spróbujemy wina w Kanie Galilejskiej i małżonkowie odnowią przysięgę małzeńska. W programie nie zabraknie kąpieli w Morzu Martwym, wizyty w Kafarnaum i nad Jeziorem Galilejskim. Zobaczymy Górę Błogosławieństw, Górę Oliwną, Tabhę i Betanię. Na pielgrzymim szlaku zobaczymy także niesamowitą Jordanię z Ammanem, Dżeraszem i Górą Nebo na czele. Nie lada gratką będzie wizyta w skalnym mieście – tajemniczej Petrze, a na deser prawdziwa przygoda przejazd jeepami w świetle zachodzącego słońca po pustyni WADI RUM  mieniącej się różnobarwnymi kolorami. Ukoronowaniem naszego pobytu w Ziemi Świętej będzie Betlejem i Jerozolima wraz z Górą Oliwną,  śladami Chrystusa przejdziemy drogę krzyżową aż na Golgotę. Wszystkich, którzy chcą wspólnie modlić się z nami, wypraszać łaski dla siebie i swoich bliskich, poznać historię naszej wiary, a przy okazji zobaczyć, namacalnie dotknąć tych niecodziennych miejsc i zabytków, serdecznie zapraszamy na naszą pielgrzymkę.  

Program 

Dzień 1.

Zbiórka na lotnisku w Warszawie godzina 20.30 i odlot do TEL AVIVU rejsowym samolotem PLL LOT o godzinie 22.50. Po wylądowaniu około godz. 03.35 formalności graniczne i odbiór bagaży. Spotkanie z przewodnikiem, i przejazd do CEZAREI  NADMORSKIEJ – akwedukt z czasów rzymskich. Następnie HAJFA: panorama na ogrody Bahajskie z góry Karmel oraz wizyta w kościele Stella Maris. KANA GALILEJSKA - odnowienie ślubowań małżeńskich oraz degustacja wina. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

 

Dzień 2.

Śniadanie. Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO GALILEJSKIE: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, KAFARNAUM: Dom Piotra i stara synagoga. Możliwość degustacji ryby św. Piotra (25 USD/os). Kościół Prymatu Piotra w TABHA. Przejazd na granicę z Jordanią, formalności graniczne i przejazd do AMMANU. Zwiedzanie Ammanu – cytadela i panorama na teatr rzymski. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3.

Śniadanie. Zwiedzanie kościoła św. Jerzego - podziwianie mozaik z czasów bizantyjskich, w tym z pochodzącej z VI w. n.e. sławnej mapy Palestyny. na której można odnaleźć m.in. Nil, Morze Martwe i Jerozolimę z Bazyliką Grobu Świętego. Wjazd na GÓRĘ NEBO gdzie zmarł Mojżesz. Przejazd do WADI RUM – jeep safari po pustyni. Obiadokolacja i nocleg w PETRZE.

Dzień 4.

Śniadanie. Wizyta w PETRZE – spacer przez kanion SIQ, który prowadzi do pięknie zachowanego miasta Nabatejczyków. Zwiedzanie dostępnych zabytków wykutych w skale, które mienią się w pięknych kolorach. Skarbiec Faraona, rzymski amfiteatr, królewskie grobowce wykute w różowym piaskowcu i szereg innych atrakcji. Przejazd do Ammanu. Obiadokolacja. Nocleg w Ammanie.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do DŻERASZ – zwiedzanie pięknie zachowanego rzymskiego miasta (dwa teatry, niecodzienne owalne forum, świątynie, kościoły, targowisko i łaźnie). Przejazd do granicy z Izraelem. Odprawa graniczna. Wizyta na POLE PASTERZY - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Zwiedzanie BETLEJEM - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, GROTA MLECZNA, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6.

Śniadanie. Wjazd na GÓRE OLIWNĄ - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła PATER NOSTER - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), OGRÓD OLIWNY – GETSEMANI i BAZYLIKA MĘKI PAŃSKIEJ. Następnie przejście przez bramę Świętego Szczepana. Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – VIA DOLOROSA - do GOLGOTY i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. KOTEL MAARAWI (Ściana Płaczu). GÓRA SYJON w Jerozolimie: Kościół Zaśnięcia NMP, Wieczernik i Grób Króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Możliwość wyjazdu na wycieczkę „Jerozolima nocą” (ok. 35 USD/os).

Dzień 7.

Śniadanie. Przejazd przez Pustynię Judzką - panorama na WADI KELT. Następnie Jerycho - postój pod QARANTAL – GÓRA KUSZENIA JEZUSA oraz pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową (ok. 20 USD/os). Możliwość zakupu kosmetyków z Morza Martwego. Plaża I odpoczynek nad MORZEM MARTWYM. Panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje z Qumran. Po drodze odnowienie sakramentu chrztu w Jordanie w KACAR EL JAHUD. Wizyta w BETANII – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8.

Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski godzina 05.20. Przylot do kraju około godziny 8.00

Termin wyjazdu 
Termin do uzgodnienia na życzenie klienta.
Cena zawiera 

- przelot Warszawa – Tel Aviv – Warszawa w cenie:

1.Bagaż rejestrowany / os.: 1 szt., do 23 kg, do 158 cm (suma wymiarów dł. x szer. x wys.);

2.Bagaż podręczny / os.: 1 szt., do 8 kg, do 118 cm (55 x 40 x 23 cm).

- przejazd komfortowym autokarem na trasie wycieczki

- 7 noclegów w hotelach turystycznych, klasa lokalna **/***, (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)

- wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji - według programu

- ubezpieczenie NNW i KL

- opieka pilota przewodnika

- opieka duszpasterska 

Cena nie obejmuje 

- napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo

- obowiązkowa opłata: lokalni przewodnik, bilety do zwiedzanych obiektów, zwyczajowe napiwki, taksa klimatyczna ok. 147 USD/os

- wycieczki fakultatywne dla chętnych: Jerozolima nocą 35 USD/os, kolejka linowa na Górę Kuszenia 20 USD/os, degustacja ryby świętego Piotra 25 USD/os

Zdjęcia