ŚLADAMI JANA PAWŁA II PO CHORWACJI

ŚLADAMI JANA PAWŁA II PO CHORWACJI
BUDAPESZT - ZADAR – SZYBENIK – TROGIR – SPLIT – OMIS – MAKARSKA – MEDUGORJE – MOSTAR – DUBROVNIK – JEZIORA PLITVICKIE – ZAGRZEB

Wszystkich chętnych, którzy chcą wspólnie modlić się w miejscach gdzie kiedyś modlił się wraz z wiernymi nowo, utworzonego Państwa Chorwackiego Jan Paweł II, tych którzy chcą gościć u tronu Matki Bożej Królowej Pokoju w Medugorje, zapraszamy na pielgrzymkę objazdową po Chorwacji oraz  Bośni i Hercegowinie. Odwiedzimy, piękne średniowieczne miasta, zobaczymy niesamowitą wyspę Brać, najwspanialszy Park Narodowy Chorwacji i będziemy mieć możliwość przeżycia wielkiej uczty duchowej w bardzo szczególnych i znaczących miejscach.

Program 

Dzień 1

Zbiórka uczestników wcześnie rano około 4.00 przejazd do BUDAPESZTU – zwiedzanie miasta. Wizyta na WZGÓRZU ZAMKOWYM, spacer po krużgankach ZAMKU KRÓLEWSKIEGO, który przez wiele lat był siedzibą węgierskich królów, BASZTY RYBACKA, KOŚCIOŁ  MACIEJA – miejsce ślubów i koronacji królewskich. Przejście na WZGÓRZE GELLERTA – gdzie znajduje się Cytadela i skąd roztacza się niesamowity widok na całe miasto. Następnie spacer po Peszcie – nizinnej części miasta.  Spacer wokół PARLAMENTU, zwiedzanie neorenesansowej BAZYLIKI ŚW. STEFANA. Czas wolny na największym deptaku w Budapeszcie – VACI UTCA. Wieczorem NIESPODZIANKA !!! Wyjazd z Budapesztu w kierunku Chorwacji.

Dzień 2

Przyjazd do PARKU NARODOWEGO JEZIORA PLITVICKIE, słynącego z szesnastu pięknych jezior ułożonych tarasowo, powiązanych ze sobą aż 92 wodospadami. Park figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNESCO, msza święta. Przejazd do hotelu w okolicach SZYBENIKA. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do TROGIRU pięknego średniowiecznego miasta otoczonego morzem. Spacer wąskimi uliczkami z pięknymi pałacami. Zobaczymy rynek Jana Pawła II z ratuszem i katedrą Św. Wawrzyńca budowaną przez cztery wieki. Następnie przejazd do SPLITU największego miasta Dalmacji, zwiedzanie jednej z najlepiej zachowanych rzymskich budowli – Pałacu Dioklecjana. Podziwiać będziemy także katedrę, w której był z wizytą Jan Paweł II. Powrót do hotelu czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do OMIŚA – przepięknego miasta położonego u ujścia rzeki CETINY do MORZA ADIATYCKIEGO. Spacer po miasteczku zobaczymy basztę MARIBEL, twierdze FORTICĘ i niesamowity, głęboki KANION RZEKI CETINY. Czas wolny na plażowanie ewentualnie możliwość dla chętnych uczestniczenia w 6 godzinnym rejsie na WYSPĘ BRAĆ.

Przejazd do sanktuarium VEPRIC (RIVIERA MAKARSKA) msza święta. Przejazd do  hotelu w MEDUGORJE obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Zwiedzanie MEDUGORJE sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, wizyta na Górze Objawień (Podbrdo) różaniec, możliwość spotkania z widzącymi, Msza Św w Sanktuarium, cudowna figura Chrystusa. Przejazd do MOSTARU miasta z wpływami orientalnymi, specyficzną kulturą i atmosferą. Spacer po Starym Mieście, zwiedzanie meczetu, domu tureckiego, czas wolny na zakup pamiątek, degustacje bośniackich potraw (np. burek). Powrót do Chorwacji – na wybrzeże adriatyckie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do DUBROVNIKA – zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji „Perły Adriatyku” z cudowną kamienną starówką, otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luza z reprezentacyjnymi budowlami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przyjazd do ZADARU. Wizyta w mieście, którego początki sięgają IX w p.n.e. Zwiedzanie rozpoczniemy od  katedry św. Anastazji, następnie spacer po starówce z rotundą św. Donata i fragmentami rzymskiego forum. Na zakończenie wizyty w mieście niecodzienny koncert. Przejazd do SZYBENIKA, najstarszej słowiańskiej osady na adriatyckim wybrzeżu. Wewnątrz malowniczej starówki zobaczymy katedrę św. Jakuba, obiekt jest najwspanialszym przykładem lokalnej sztuki budowlanej. Ze względu na swoje walory został wpisany na listę UNESCO. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie,  obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Spacer po ZAGRZEBIU, stolicy Chorwacji, miejsce gdzie Jan Paweł II odprawił msze świętą w nowo utworzonym Państwie Chorwackim. Zwiedzanie miasta o europejskiej architekturze, zupełnie odmiennym od miejscowości na wybrzeżu: plac z pomnikiem Bana Jelaćica i fontanną z XVII w., Kaptol - najstarsza część Zagrzebia z katedrą o strzelistych wieżach, miejsce czas wolny. Następnie przejazd do Sanktuarium w MARIJI BISTRICY - wspólna dziękczynna msza święta czas wolny. Wyjazd do Polski.

Dzień 9

Przyjazd do Polski w godzinach rannych.

Termin wyjazdu 
Termin do uzgodnienia na życzenie klienta.
Cena zawiera 
  • 6 noclegów w hotelach klasy turystycznej na trasie wycieczki (położone najczęściej nad morzem), 2-os. pokoje (możliwość dostawki) z łazienką
  • wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji zgodnie z programem
  • opieka doświadczonego pilota
  • przejazd komfortowym autokarem
  • ubezpieczenie KL i NW
Cena nie obejmuje 
  • obowiązkowe opłaty: bilety wstępu, do zwiedzanych obiektów oraz licencjonowani przewodnicy  ok. 100 Euro

  • rejs na wyspę Brać 35 Euro

  • taksa klimatyczna 8 Euro

  • zestawy AUDIO GUIDE podczas zwiedzania 13 Euro/os

Zdjęcia