TYLKO WE LWOWIE...

OLSZTYN - LUBLIN - Lwów

Bardzo poznawcza i trochę nostalgiczna podróż do Kresów Wschodnich, czyli dawnych terenów II Rzeczypospolitej. Niewątpliwie najbardziej kojarzy nam się w tym miejscu niepowtarzalny, nietuzinkowy i pełny kontrastów Lwów. Jest to miasto, w którym na każdym kroku natknąć się można na ślady dawnej polskości, a język polski w swej szczególnej odmianie, jaką jest gwara lwowska, jest wciąż w powszechnym użyciu. W przeszłości w mieście tym mieszkało wielu wybitnych Polaków, takich jak Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Adam Grottger. O tym, że znamy slogan "Nie ma jak Lwów" jest wciąż aktualny przekonują liczne rzesze naszych rodaków pragnących odwiedzić miejsce znane dotąd tylko z podręczników historii. Wszystkich, którzy chcą się poznać historię „naszego miasta” Lwowa, zrelaksować się, uciec od codzienności, popróbować lokalnych specjałów zaśpiewać i potańczyć serdecznie zapraszamy bo tak to „ TYLKO WE LWOWIE”

Program 

Dzień 1.

Zbiórka uczestników w OLSZTYNIE około godziny 7:45 i wyjazd w kierunku Warszawy i Lublina. Przyjazd do Lwowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja, wieczorny spacer (w zależności od pory przyjazdu) i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. Zobaczymy KOPIEC UNII LUBELSKIEJ – z ruinami Wysokiego Zamku – skąd  rozpościera się przepiękna panorama miasta, CMENTARZ ŁYCZAKOWSKI, CMENTARZ OBROŃCÓW LWOWA a także PARK STRYJSKI z pomnikiem Kilińskiego oraz tereny TARGÓW WSCHODNICH i WZGÓRZE WULECKIE – miejsce rozstrzelania profesorów Lwowskich. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny, odpoczynek. Po południu spacer Prospektem Swobody (dawne Wały Hetmańskie)  pod gmach OPERY I BALETU. Gmach ten uważany jest za jedną z najpiękniejszych oper w Europie. (w zależności od repertuaru – możliwość obejrzenia spektaklu – od 18.00 do 21.00). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie miasta. Zobaczymy RYNEK stanowiący serce miasta z klasycystycznym ratuszem pośrodku i 44 historycznymi kamienicami otaczającymi rynek. Najcenniejsze z nich: renesansowy PAŁAC BANDINELLICH, KAMIENICA CZARNA, KAMIENICA KRÓLEWSKA (zwana pałacem Korniaków) z pięknymi  renesansowym dziedzińcem zwanym włoskim i wiele innych. Obejrzymy także KATEDRĘ ŁACIŃSKĄ WNIEBOWZIĘCIA NMP – z XIV wieku gdzie 1.IV.1656 r. król Jan Kazimierz złożył słynne Śluby Lwowskie. KAPLICA BOIMÓW –  uważana za  największe dzieło architektury manierystycznej w tej części Europy. W programie nie zabraknie także APTEKI - muzeum,  KOŚCIOłA  DOMINIKANÓW, który jest  jednym z najwspanialszych budowli barokowych w Europie Środkowej. Zobaczymy również Arsenał królewski, baszta prochowa, arsenał miejski i KATEDRĘ ORMIAŃSKĄ. W godzinach popołudniowych zwiedzimy jedyne na Ukrainie MUZEUM PIWA – z degustacją piwa lwowskiego. Uroczysta, regionalna kolacja w hotelu i wieczór z muzyką na żywo i tańcami. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Na koniec zobaczymy GREKOKATOLICKĄ KATEDRĘ ŚW. JURA, DWORZEC KOLEJOWY, KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEJ ELŻBIETY, PAŁAC POTOCKICH, UNIWERSYTET, KASYNO SZLACHECKIE. Czas wolny na rynku. Ostatnie pamiątki i zakupy. Wyjazd do Polski. Wieczorem przyjazd do Olsztyna.

Termin wyjazdu 
Termin do uzgodnienia na życzenie klienta.
Cena zawiera 

- 3 noclegi w hotelu Lwów w centrum miasta, 2-os. pokoje (możliwość dostawki) z łazienką

- wyżywienie: zgodnie z programem

- opieka doświadczonego pilota 

- przejazd komfortowym autobusem

- ubezpieczenie KL i NW

- wstępy do zwiedzanych miejsc

- lokalni przewodnicy

- uroczysta regionalna kolacja z muzyką na żywo i tańcami

Cena nie obejmuje 

- możliwość oglądania spektaklu w Operze Lwowskiej (zależne od dostępności i repertuaru)
około 35 PLN/os.(3balkon,3rzad)

- alkohol do kolacji

Zdjęcia