UCZTA DLA DUCHA – MIEJSCA ŚWIĘTE

UCZTA DLA DUCHA – MIEJSCA ŚWIĘTE
ZAGRZEB - TROGIR – SPLIT – OMIŚ – WYSPA BRAĆ - SANKTUARIUM VEPRIC - MAKARSKA – MEDUGORJE – MOSTAR – DUBROVNIK – BOKA KOTORSKA – PERAST – KOTOR – NJEGUŚI – PARK NARODOWY LOVĆEN – DURES – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAINT ANGELO – MONTE CASSINO - RZYM

Wszystkich chętnych, którzy chcą wspólnie modlić się w niesamowitych miejscach, przepraszać, dziękować i wypraszać łaski dla wszystkich potrzebujących, tych którzy chcą gościć u tronu Matki Bożej Królowej Pokoju w Medugorje, zapraszamy na pielgrzymkę objazdową po Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze i Włoszech. Odwiedzimy, piękne średniowieczne miasta, zobaczymy niesamowitą wyspę Brać, słynny Dubrovnik i podzielony Mostar. W programie nie zabraknie zapierających dech w piersiach krajobrazów Czarnogóry, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej na Skale w Peraście, zabytkowy Kotor. Udamy się w poszukiwania świadectw naszej wiary do Monte San Angelo, Pompejów, klasycznego Rzymu i Vatykanu. Poznamy historię życia wielkiego stygmaty Świętego Ojca Pio. A na Monte Cassino oddamy należytą cześć odważnym i bohaterskim rodakom z armii Andersa.

Program 

Dzień 1.

Przylot do ZAGRZEBIA, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do TROGIRU (370 km.) - pięknego średniowiecznego miasta otoczonego morzem. Spacer wąskimi uliczkami z pięknymi pałacami. Zobaczymy rynek Jana Pawła II z ratuszem i katedrą Świętego Wawrzyńca budowaną przez cztery wieki. Następnie przejazd do SPLITU (40 km.) największego miasta Dalmacji, zwiedzanie jednej z najlepiej zachowanych rzymskich budowli – Pałacu Dioklecjana. Podziwiać będziemy także katedrę, w której był z wizytą Jan Paweł II. Wspólna Msza Święta i czas wolny. Przejazd do hotelu czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do OMIŚA – przepięknego miasta położonego u ujścia rzeki CETINY do MORZA ADIATYCKIEGO. Około godziny 10.00 rejs na wyspę BRAĆ (dodatkowo-fakultatywnie). Odbędziemy rejs do dwóch uroczych miejscowości PUCISZCZE i POSTIRA gdzie będzie możliwość odpoczynku, kąpieli, plażowania i relaksu. Na statku degustacja rakiji, wino, napój pomarańczowy, pieczywo, ser, szynka prosciutto, lunch w postaci grillowanej ryby z salatką, kawa, ciastka i owoce. Powrót do OMIŚA około 15.00. Przejazd do sanktuarium VEPRIC (RIVIERA MAKARSKA) Msza Święta. Przejazd do hotelu w MEDUGORJE obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Zwiedzanie MEDUGORJE sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, wizyta na Górze Objawień (Podbrdo) różaniec, możliwość spotkania z widzącymi, Msza Święta w Sanktuarium, cudowna figura Chrystusa. Czas wolny. Przejazd do MOSTARU miasta z wpływami orientalnymi, specyficzną kulturą i atmosferą. Spacer po Starym Mieście, zwiedzanie meczetu, domu tureckiego, czas wolny na zakup pamiątek, degustacje bośniackich potraw (np. burek). Powrót do hotelu - obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DUBROVNIKA – zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji „Perły Adriatyku” z cudowną kamienną starówką, otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luza z reprezentacyjnymi budowlami. Czas wolny. Następnie udamy się do Czarnogóry w imponująca widokowo wycieczka wzdłuż BOKI KOTORSKIEJ, największej i najpiękniejszej adriatyckiej zatoki. Po drodze odwiedzimy PERAST - spokojne miasteczko liczące niewiele ponad 300 mieszkańców. Rejs na Wyspę Matki Boskiej na Skale. Msza Święta i zwiedzanie sanktuarium i mieszczącego się w kościele niewielkiego muzeum. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w okolicach BUDVY.

Dzień 6.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KOTORU - urokliwym mieście o śródziemnomorskim charakterze, wpisanego na Listę UNESCO. Spacer labiryntem uliczek Starego Miasta, z licznymi placami i świątyniami oraz ze wspaniale zachowanym systemem murów obronnych. Zwiedzanie romańskiej katedry św. Trypuna - najważniejszego romańskiego zabytku Czarnogóry. Imponujący przejazd wspaniałą widokową drogą, najpiękniejszą na Bałkanach, przypominającą norweską „Drogę Troli” do NJEGUŠI, małej wioski, z której pochodził założyciel dynastii Petrowiczów. Po drodze podziwianie niesamowitych krajobrazów PARKU NARODOWEGO LOVCEN i panoramy na „fjord” BOKI KOTORSKIEJ, krótki postój i poczęstunek. Degustacja lokalnego specjału, z którego słynie NJEGUŚI - znakomitej suszonej szynki z wiejskim chlebem. Przejazd przez CETINJE – dawną stolicę Czarnogóry w kierunku granicy z Albanią. Potem udamy się przez TIRANĘ do DURES – nadmorskiego kurortu Albanii, zaokrętowanie na promie, obiadokolacja i nocny rejs do BARI. Nocleg na promie.

Dzień 7.  

Przybicie do Bari we Włoszech. Śniadanie lekkie na trasie (kontynentalne). Udamy się do MONTE SANT ANGELO. Zwiedzanie Sanktuarium Świętego Michała Archanioła, wspólna Msza Święta. Spacer po urokliwie położonym miasteczku. Przejazd do SAN GIVANNI ROTONDO, wizyta w Bazylice w SAN GIOVANNI ROTONDO, spacer po sanktuarium i udział w modlitwie różańcowej przy grobie Świętego Ojca Pio. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8.  

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MONTE CASSINO - wyjazd na wzgórze, wizyta w klasztorze a potem wzruszająca Msza Święta wizyta złożenie kwiatów na cmentarzu. Przejazd do hotelu zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do wiecznego miasta RZYM. Spacer z przewodnikiem po mieście i zwiedzanie: Bazyliki Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody. Czas wolny. Msza Święta w Bazylice Świętego Pawła za Murami, po mszy zwiedzanie bazyliki. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Wizyta w WATYKANIE. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra, nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Czas wolny. Następnie spacer po Rzymie Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Colosseum (z zewnątrz), Kapitol, Forum Romanum, Piazza Navona. Czas wolny. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11.

Pobudka wcześnie rano około 3.30 Transfer na lotnisko, wylot.

Termin wyjazdu 
Termin do uzgodnienia na życzenie klienta.
Cena zawiera 

- 9 noclegów w hotelach o standardzie ***/**** na trasie wycieczki (położone najczęściej nad morzem jeżeli warunki geograficzne na to pozwalają), 2-osobowe pokoje (możliwość dostawki) z łazienką,

- przeprawa promowa Dures – Bari,

- 1 nocleg na promie - kabiny dwuosobowe zewnętrzne,

- 1 osoba gratis zakwaterowana w pokoju jednoosobowym,

- wyżywienie: 5 śniadań i 6 obiadokolacji zgodnie z programem (w tym jedna na promie)

- opieka doświadczonego pilota (w tym przelot pilota na miejsce zbiórki i powrót do kraju)

- transport komfortowym autokarem  

Cena nie obejmuje 

- obowiązkowe opłaty: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, licencjonowani przewodnicy, ok. 142 Euro/os.,

- obowiązkowa taksa klimatyczna 10 Euro/os.

- zestawy AUDIO GUIDE podczas zwiedzania 18 Euro/os.

- fakultatywny rejs na wyspę BRAĆ około 37 Euro/os

Zdjęcia