Dawne rubieże Rzeczpospolitej Polskiej

LWÓW – ZBARAŻ – TREMBOWLA – SKAŁA PODOLSKA – KAMIENIEC PODOLSKI – CHOCIM – OKOPY ŚWIĘTEJ TRÓJCY – JAZŁOWIEC – BUCZACZ – PODHAJCE – MIKULIŃCE – TARNOPOL – ŻÓŁKIEW

Wszystkich, zarówno starszych jak i tych młodszych, którzy chcą się przenieść w czasy Boghdana Chmielnickiego, Jeremiego Wiśniowieckiego, czy Skrzetuskiego, poznać kresy ówczesnego potężnego i liczącego się w Europie Królestwa Polskiego zapraszamy na  „DAWNE RUBIEŻE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. W programie nie zabraknie takich miejsc jak Zbaraż, Chocim, Lwów, Kamieniec Podolski, Żółkiew. Są to miejsca, które mimo że znajdują się teraz poza granicami Polski zawsze będą i powinny kojarzyć się z naszym krajem. Poznamy bohaterstwo obrońców Lwowa, waleczność obrońców Zbaraża, realia bitwy pod Chocimiem. Wyprawa nasza to nic innego jak przyjemna historyczna podróż w okres największej świetności, Państwa Polskiego.

Program 

Dzień 1. 

Zbiórka uczestników. Przejazd przez Polskę na Ukrainę. Przyjazd do LWOWA w godzinach dopołudniowych. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W programie spacer po Starówce: Katedra łacińska i ormiańska, Kamienica Królewska, Kościół Dominikanów i Bernardynów, Cerkiew Wołoska, dworzec kolejowy, Katedra grekokatolicka Świętego Jura, Kościół Świętej Elżbiety, Wielka Synagoga „Złota Róża”, Teatr Opery i Baletu. Czas wolny. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim i Cmentarz Obrońców Lwowa. Następnie  przejazd do ZBARAŻA. W Zbarażu zobaczymy Zamek  Zbarskich, którego historia sięga początku XVII wieku, Rzymskokatolicki Kościół i Klasztor Ojców Bernardynów pod wezwaniem Świętego Antoniego i Synagogę. Następnie przejazd do TREMBOWLI gdzie odwiedzimy Klasztor obronny Ojców Karmelitów obecnie jest to Cerkiew Trójcy Przenajświętszej a także ruiny wielokrotnie przebudowywanego zamku, którego początki sięgają czasów króla Kazimierza Wielkiego. W programie nie zabraknie również SKAŁY PODOLSKIEJ. W miejscu tym zobaczymy ruiny zamku Lanckorońskich i Tarłów. Wieczorem przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w  KAMIEŃCU PODOLSKIM.

Dzień 3.

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem KAMIEŃCA PODOLSKIEGO – miasta – muzeum, historycznego i kulturalnego serca PODOLA. W programie spacer po Starym Mieście: Ratusz, rynek, Kościół Franciszkanów, Katedra Świętych Piotra i Pawła, ormiański rynek, a także Stary i Nowy Zamek. Następnie przejazd do CHOCIMIA, słynnego z bitwy stoczonej w 1621 roku między armią pod wodzą Jana Karola Chodkiewicza i wojskiem tureckim. Zwiedzanie chocimskiej twierdzy z XIV wieku. W tym dniu odwiedzimy także ŻWANIEC – gdzie zobaczymy Kościół Ormiański i ruiny zamku obronnego nad rzeką Żwańczyk. Potem przejazd do OKOPÓW ŚWIĘTEJ TROJCY – Zygmunt Krasiński uwiecznił miasto, umieszczając tutaj akcję „Nie-Boskiej komedii”. Zwiedzanie pozostałości twierdzy wraz ze wspaniałym widokiem na rzekę DNIESTR i ZBRUCZ. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do JAZŁOWCA – najstarszej polskiej osady na PODOLU. Urodził się tutaj poeta Kornel Ujejski, prawdopodobnie pochowany został wybitny kompozytor doby renesansu, Mikołaj Gomółka. W jazłowieckim Kościele Świętej Anny swą pierwszą mszę odprawił w 1894 roku Adam Stefan Sapieha, późniejszy kardynał. Zwiedzanie Zamku w Jazłowcu, którego historia sięga XVI wieku i Klasztoru Sióstr Niepokalanek. Następnie udamy się do BUCZACZA -miejsca związanego z rodziną Potockich. Zobaczymy tutaj przepiękny Ratusz w stylu barokowym, Kościół i Klasztor Bazylianów i kirkut żydowski. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będą PODHAJCE -  miejsce dwóch bitew wojsk polskich z Tatarami i Kozakami. Wizyta w Kościele obronnym Świętej Trójcy, gdzie podpisano pokój z Turkami w 1667 roku, zwiedzimy również Synagogę, kirkut żydowski i na chwilę zatrzymamy się pod pomnikiem naszego wielkiego rodaka Adama Mickiewicza. W programie nie zabraknie także MIKULIŃCA gdzie zobaczymy ruiny zamku z XVI wieku oraz odrestaurowany, barokowy Kościół Trójcy Przenajświętszej z 1779. Wieczorem przejazd do hotelu do TARNOPOLA zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ŻÓŁKWI – miasta ufundowanego przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Spacer po mieście: rynek z zabytkowymi kamieniczkami i zamkiem, Kościół Dominikanów pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Cerkiew Bazylianów Świętej Trójcy. Nie zabraknie również wizyty w Kolegiacie Świętego Wawrzyńca. Ten kościół to prawdziwy skarbiec polskich pamiątek narodowych. Znajdują się tutaj nagrobki rodziny Sobieskich i Żółkiewskich, jak i miejsce pochówku samego fundatora kościoła hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Następnie wyjazd do Polski.
 

Cena zawiera 
  • 4 noclegi w hotelach klasy turystycznej w miastach lub w okolicach miast, 
  • 2-os. pokoje (możliwość dostawki) z łazienką
  • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje 
  • opieka doświadczonego pilota
  • 4 wychowawców gratis zakwaterowanych w pokojach dwuosobowych  
  • przejazd komfortowym autokarem 
  • ubezpieczenie KL i NW 
Cena nie obejmuje 
  • bilety wstępu i przewodnicy w każdym zwiedzanym miejscu 23 Euro
Zdjęcia