Dwie ślicznotki Italia i Słowenia

WENECJA - PADWA – WERONA – JEZIORO GARDA – SIRMIONE – MEDIOLAN – TRIEST – LIUBLIANA – BLED – BOHINJ - PLANICA

Dwa przepiękne kraje ze wspaniałymi miastami, niecodziennymi alpejskimi widokami i ciekawą historią sięgającą czasów antycznych tak najkrócej można określić tą wycieczkę. Na tej wyprawie poznamy historię niezwykłej, ponadczasowej miłości, której realia osadzone były w Weronie, zobaczymy romantyczne zakątki Wenecji i oglądać będziemy niesamowite krajobrazy w Alpach. Wybierzemy się także na zakupy do Mediolanu i Triestu a na koniec sprawdzimy naszą odwagę na mamuciej skoczni w Planicy.  

Program 

Dzień 1.

 

Zbiórka uczestników godz. 9:00, wyjazd w kierunku Włoch. Przejazd przez Czechy i Austrię.

Dzień 2.

Przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do Placu św. Marka. Spacer do Mostu Westchnień, Mostu Słomianego, przez Plac św. Marka do Ponte Rialto, Campanilla, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Rejs na parking Punta Sabbioni. Przejazd do hotelu w okolicach Lido di Jesolo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, Przejazd do Padwy. W godzinach dopołudniowych zwiedzanie Padwy - sławnego uniwersyteckiego miasta. Tworzył tu; Dante Alighieri, studiował Kopernik i  Kochanowski, a nauczał sam Galileusz. Spacer po historycznym centrum miasta, Piazza delle Erbe. Punktem kulminacyjnym będzie wizyta w bazylice Św. Antoniego z relikwiami i grobem świętego. Przejazd do Werony. Spacer po starym mieście rzymski amfiteatr - Arena, Piazza Bra do Casa Capuletti ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii, ściana życzeń miłosnych. Przejazd do hotelu w okolicach Jeziora Garda. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, Przejazd nad Gardę – największe jezioro we Włoszech, do Sirmione. Rejs stateczkiem po jeziorze. Następnie spacer urokliwymi uliczkami miasteczka z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich. Następnie wyjazd do Mediolanu, kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie miasta: Piazza Duomo ze słynną gotycką katedrą, galerią Vittorio Emmanuele z eleganckimi kawiarniami – tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, następnie Piazza Della Scala ze słynną opera La Scala, spacer do Castello Sforzesco. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie, Przejazd przez  do Triestu – miasta portowego stworzonego przez dynastię Habsburgów. Spacer po starym mieście XIX–wieczny Plac Zjednoczenia, wenecki zamek i romańsko – gotycka katedra San Giusto. Następnie przejazd do stolicy Słowenii Lublany – zwiedzanie miasta: Plac Preszerena, Plac Kongresowy, Wzgórze Zamkowe, Fontanna Robbiego, Ratusz. Czas wolny Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd w okolice Triglawskiego Parku Narodowego. Wizyta w BLED, słynnym uzdrowisku, cudownie położonym nad szmaragdowym jeziorem z widokiem na Alpy Julijskie. Spacer na jeziorem i zwiedzanie średniowiecznego zamku, zbudowanego na urwistej skale. Dalej trasa prowadzi nad jezioro BOHINJ. Jest to piękne w swojej naturalności miejsce, stąd biorą początek trasy wspinaczkowe na najwyższy szczyt Słowenii – Triglav (2.864 m n.p.m.). Przejazd do PLANICY – ośrodka sportów zimowych, rozsławionego przez mistrzostwa świata w skokach narciarskich. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Dzień 7.

Przejazd do Polski.

Cena zawiera 
  • przejazd komfortowym autokarem  
  • 4 noclegi w hotelach klasy turystycznej klasa lokalna **/***, (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
  • 4 śniadania, 4 obiadokolacje 
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opieka pilota przewodnika
  • 3 osoby (wychowawcy) podróżujące gratis zakwaterowane w pokoju trzyosobowym
  • taksę klimatyczną
Cena nie obejmuje 
  • lokalni przewodnicy i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok.75 Euro
Zdjęcia