CHORWACKA PRZYGODA

LIUBLIANA – JASKINIA POSTOJNA – RIJEKA – KRALJEVICA - PARK NARODOWY PLITVICKICH JEZIOR – SENJ – PULA – ROVINJ – LIMSKI KANAŁ - PÓŁWYSEP ISTRIA – PARK NARODOWY WYSP BRIJUNI – WENECJA - PLANICA

Omisalj - miasteczko znajduje się w północnej części wyspy Krk, w zatoce, na niemal 90 m klifie. Położone jest bardzo blisko mostu łączącego wyspę z lądową częścią kraju. Tutejszy klimat jest bardzo łagodny - odpowiedni dla osób w każdym wieku. Okolicę otaczają piękne lasy oraz liczne pastwiska. Miasto widoczne jest z Zatoki Rijeckiej, a z niego samego widać kilka miast malowniczo rozsianych na kontynencie. Okolice miasta były zamieszkałe już od czasów starożytnych - Rzymianie założyli tu osadę Fulfinum. W średniowieczu, w czasach Ivana i Nikoli Frankopanów miasto zostało ufortyfikowane, w XV wieku wybudowano tu wieże strażnicze. Zabudowania wyrastały wokół zamku, na bardzo nieregularnym planie uliczek, których usytuowanie musiało dostosowywać się do kształtu wzgórza. Zamek ten górował nad okolicą aż do XIX wieku kiedy to został zburzony. Pomimo wielu zawirowań historii, miasto zachowało swój średniowieczny kształt z wąskimi, krętymi uliczkami i małym ryneczkiem. Kręte, wąskie uliczki wiodą do portu i nadbrzeża gdzie znajdziemy rozrywkę: restauracje, kawiarnie i winiarnie. Warto spróbować lokalnych specjałów kulinarnych: wędzonych szynek, ryb i owoców morza prosto z portu oraz różnorodnego wina. Zaskakujący może być sposób podawania tego trunku - często leje się je z beczki, jak w Polsce piwo. Z punktu widokowego rozciąga się przepiękny widok na Zatokę Omišaljską, która jest odpowiednia do organizacji różnych regat żeglarskich i wioślarskich. Urządzone plaże zachęcą Cię do opalania się i kąpieli w ciepłym przejrzystym morzu.


Hotel Delfin - przyjemny hotel położony 20 m od morza, w otoczeniu zieleni, usytuowany w cichej dzielnicy miasteczka Omišalj na wyspie Krk ze wspaniałym widokiem na Zatokę Kvarneru. Oferuje nowoczesne, dobrze wyposażone pokoje z balkonem i wspaniałymi widokami. Hotel dysponuje 48 pokojami, dużą restauracją, windą, barem, tarasami, bezpłatnym parkingiem dla gości hotelu, placem zabaw dla dzieci i kortem tenisowym. Dostęp do sejfu w recepcji hotelu. Pokoje: 2-, 3-, 4-osobowe z łazienką (WC/prysznic), balkon, klimatyzacja, TV, Internet. Pościel i ręczniki do dyspozycji gości hotelu.  Wyżywienie w formie bufetu. Na plaży znajdziemy nieograniczony wybór sportów wodnych, od windsurfing, nart wodnych, spadochronu lub fascynującego podwodnego nurkowania. 

Program 

Dzień 1.

Zbiórka uczestników, podstawienie autokaru i  wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy Austrię do Słowenii.

Dzień 2.

We wczesnych godzinach porannych przyjazd  do LIUBLIANY.  Krótkie spacer i zwiedzanie urokliwej stolicy Słowenii.  Zobaczymy między innymi Most Potrójny, Plac Preszerena, Katedra Świętego Mikołaja, Kościół, Zwiastowania, Most Potrójny, Kolumnada Plecnika,  Fontannę Trzech Rzek, Ratusz, Wzgórze Zamkowe. Po czasie wolnym przejazd do JASKINI POSTOJNEJ – najsłynniejszej i jednej z największych na świecie jaskiń o łącznej długości ponad 27 km. Przejazd kolejka i spacer po jaskini, przystrojonej przez samą naturę w stalaktyty i stalagmity o rożnej barwie. Iście bajkowy krajobraz. Przejazd do hotelu na riwierze adriatyckiej obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek , kąpiele słoneczne, morskie. Lunch. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 4.

Śniadanie. Fakultatywnie wycieczka do PARKU NARODOWEGO JEZIOR PLITVICKICH, największej z atrakcji turystycznych Chorwacji. Niezwykła sceneria szesnastu, turkusowych jezior ułożonych tarasowo, połączonych ze sobą aż 92 wodospadami. Park figuruje na Liście UNESCO.  Jest również schronieniem dla licznych gatunków zwierząt. Spacer po drewnianych kładkach pośród bujnej roślinności wodospadów i szmaragdowo czystej wody pozostawi w pamięci  niezapomniane obrazy i zdjęcia cudnej przyrody. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku wybrzeża przez przepiękną PRZEŁĘCZ VRATNIK  do miejscowości SENI. Następnie spacer po urokliwej starówce miejskiej: Ratusz i loggia z XIV wieku, Pałac Carina, Zobaczymy także średniowieczną twierdza Nehaj została wzniesiona w 1558 roku i jest symbolem miasta Senj. Niegdyś służyła ona w celach obronnych, w okresie wzmożonych najazdów osmańskich. Nehaj oznacza w języku polskim "nie bój się!".   Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 - 6.

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek , kąpiele słoneczne, morskie. Lunch. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Przejazd do nieoficjalnej stolicy Istrii – Puli, zwiedzanie między innymi amfiteatru z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie i szósta co do wielkości po Koloseum. Zobaczymy również antyczny Łuk Triumfalny Sergiusza, świątynie Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII wieku. Następnie przejazd do Rovinja. Zwiedzanie malowniczego ulubionego miasta artystów, nazywanego chorwackim Saint Tropez lub drugą Wenecja Zwiedzanie między innymi katedry św. Eufemii, ratusza, wieży zegarowej. Zabudowa iście przeniesiona z Wenecji. Następnie przejazd do Limskiego Kanału - wrzynającą się w ląd długą zatokę, geomorfologiczny fenomen, obecnie miejsce hodowli małż i ostryg.. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Całodniowa fakultatywna wycieczka statkiem do WENECJI. W programie przejazd do portu na Isrii zaokrętowanie na promie i rejs do Wenecji. Następnie spacer wraz z przewodnikiem po starym mieście, Most Westchnień, Plac św. Marka, Katedra Św. Marka, Pałac Dożów Campanilla, Most Rialto. Czas wolny. Wizyta w Hucie szkła na wyspie Murano. Rejs powrotny na Istrię, przejazd do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) lub dzień przeznaczony na wypoczynek. Rejs statkiem do Parku Narodowego Brijuni, archipelagu kilkunastu malowniczych wysepek, gdzie niegdyś znajdowała się letnia rezydencja marszałka Tito, w której przyjął 90 przywódców różnych państw. Zwiedzanie niesamowitego, nieogrodzonego ogrodu botanicznego, ufundowanego przez marszałka, w którym można spotkać wiele gatunków zwierząt. Ogród zwiedza się tylko specjalną turystyczną kolejką, która wiedzie po najciekawszych i najbardziej urokliwych zakątkach. Możliwośc kąpieli w morzu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek , kąpiele słoneczne, morskie. Lunch. Dla chętnych możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętów wodnych, z boiska siatkówki plażowej i wiele gier i zabaw Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Planicy – ośrodka sportów zimowych, rozsławionego przez mistrzostwa świataw skokach narciarskich i wyjazd do Polski.

Dzień 12.

Przyjazd do Polski.

Termin wyjazdu 
Termin do uzgodnienia na życzenie klienta.
Cena zawiera 
 • 9 noclegów w hotelu **, 3-4os. pokoje z łazienką
 • wyżywienie: 9 śniadań, 9 lunchów i 9 obiadokolacji
 • woda do kolacji, lunchu i śniadania
 • opieka doświadczonego pilota-rezydenta
 • przejazd komfortowym autokarem (autokar na miejscu)
 • ubezpieczenie KL i NW
 • troje wychowawców gratis zakwaterowanych w pokoju 3 osobowym
Cena nie obejmuje 
 • opłata klimatyczna 9 Euro/os
 • bilety wstępu i lokalni przewodnicy:  30 Euro

Wycieczki fakultatywne:

 • Park Plitvickich Jezior + Vratnik + Senj razem ze wstępem do Parku 37 Euro
 • Wycieczka statkiem + przewodnik na statku + zwiedzanie do Wenecji 97 Euro
 • Wycieczka do Parku Narodowego Brijuni + wstępy + przewodnik ok. 55 Euro
 • Wycieczka do Puli i Rovinija + wstępy + przewodnik 30 Euro
Zdjęcia