PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA DO WŁOCH

PILEGRZYMKA DZIĘKCZYNNA DO WŁOCH
CASCIA – RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – NEAPOL – SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ POMPEJAŃSKIEJ - SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO – MANOPELLO – SANKTUARIUM CHUSTY ŚWIĘTEJ WERONIKI – LANCIANO – LORETO - ASYŻ – PADWA - WENECJA

200-SETNĄ rocznicę istnienia parafii chcielibyśmy przeżyć niezwykle uroczyście, dlatego z tej właśnie okazji zapraszamy wszystkich parafian, sympatyków i nie tylko na dziękczynną pielgrzymkę do Włoch. W tych niezwykłych miejscach pragniemy modlić się, dziękować, przepraszać i prosić o wszelkie łaski dla naszego kościoła.  Pielgrzymując po „włoskim bucie” poznamy między innymi postać Świętej Rity, złożymy u Jej stup swoje najskrytsze intencje – jest przecież najskuteczniejszą w sprawach beznadziejnych. Święta Rita z Casci przez swoje wstawiennictwo zawsze pomoże. Będziemy mieć także możliwość oddać cześć naszemu wielkiemu rodakowi – Janowi Pawłowi II przy jego grobie, przypomnieć sobie tą lekcję godności i pokory, której nam udzielił odchodząc na ołtarze Świętych tego świata. Nie zabraknie na trasie naszej pielgrzymki także innych sławnych i ciekawych miejsc, takich jak Rzym, Padwa, Pompeje. Udamy się w poszukiwania świadectw naszej wiary do Lanciano, Loreto, Monte San Angelo i Manopello. Poznamy historię życia wielkiego stygmaty Świętego Ojca Pio. A na Monte Cassino oddamy należytą cześć odważnym i bohaterskim rodakom z armii Andersa.

Program 

Dzień 1.

Zbiórka uczestników, wyjazd w kierunku Włoch.

Dzień 2.

Przyjazd do CASCIA -  miasta Świętej Rity – patronki od spraw beznadziejnych. Zwiedzanie Bazyliki z cudownie zachowanym ciałem świętej, jak również Bazyliki Dolnej – gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny, zobaczymy także relikwie Błogosławionego Szymona Fidatii Błogosławionej Marii Teresy Fasce. Wspólna Msza Święta. Wieczorem przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do wiecznego miasta RZYM. Spacer z przewodnikiem po mieście i zwiedzanie: Bazyliki Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Colosseum, Kapitol, Forum Romanum, Piazza Navona, Panteon. Czas wolny. Msza Święta w Bazylice Świętego Pawła za Murami. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Wizyta w WATYKANIE. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra,  nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Czas wolny. Następnie przejazd do CASSINO. Wyjazd na wzgórze MONTE CASSINO miejsca skropionego krwią polskich żołnierzy, którzy jako jedyni przełamali niemiecką obronę w czasie II Wojny Światowej i otworzyli Aliantom drogę do Rzymu. Zwiedzanie opactwa Benedyktynów, które swoją historia sięga 529 roku. Wizyta i Msza Święta na polskim cmentarzu wojskowym – złożenie kwiatów. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd do NEAPOLU – miasta położonego u podnóża krateru WEZUWIUSZA, którego wybuch w 79 roku pogrzebał w popiole POMPEJE. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Castel Nuovo, Starówka – czas wolny. Następnie przejazd do POMPEI – wizyta w SANKTUARIUM MATKI BOZEJ POMPEJAŃSKIEJ. Potem przejazd do hotelu w SAN GIOVANNI ROTONDO obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 6.

Śniadanie. Wizyta w Bazylice w SAN GIOVANNI ROTONDO, spacer po sanktuarium i udział w modlitwie różańcowej przy grobie Świętego Ojca Pio. Następnie udamy się do MONTE SANT ANGELO. Zwiedzanie Sanktuarium Świętego Michała Archanioła, wspólna Msza Święta. Spacer po urokliwie położonym miasteczku. Następnie przejazd autostradą wschodu słońca, wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego do LANCIANO – miejsca pierwszego potwierdzonego cudu eucharystycznego.  Wizyta w Sanktuarium  gdzie przechowywane są relikwie Świętego Ciała i Krwi Chrystusa. Modlitwa, chwila zadumy i czas wolny. Przejazd do MANOPELLO – małej wioski w górach. Wizyta w Sanktuarium Volto Santo czyli Sanktuarium Świętego Oblicza. Przechowywany jest w tym miejscu w obustronnie przeszklonej monstrancji całun Świętej Weroniki, na którym Jezus Chrystus uwiecznił swoje Święte Oblicze. Wspólna Msza Święta, czas wolny. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Wizyta w LORETO. Krótki spacer po Starym Mieście. Zwiedzanie Sanktuarium Santa Casa, miejsca kultu maryjnego, z tak zwanym Świętym Domkiem, który według legendy jest nazaretańskim domem Maryi. Następnie przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miasta: Bazylika Świętego Franciszka, Bazylika Świętej Klary, Bazylika Matki Bożej Anielskiej. Potem przejazd do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Przyjazd do PADWY. Krótki spacer po starym mieście przepiękny rynek - Piazza delle Erbe, średniowieczny ratusz miejski. Wizyta w Bazylice Świętego Antoniego. Następnie przejazd do WENECJI -  miasta położonego na wodzie rejs statkiem, spacer po Starym Mieście między malowniczymi kanałami w programie Plac Św. Marka, Bazylika Św. Marka, Most Rialto, Most Westchnień, Pałac Dożów, Kampanila. Wspólna Msza Świeta. Wyjazd do Polski.

Dzień 9.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych. Uroczyste rozwiązanie pielgrzymki.

Termin wyjazdu 
Termin do uzgodnienia na życzenie klienta.
Cena zawiera 
  • przejazd komfortowym autokarem na trasie wycieczki
  • 6 noclegów w hotelach klasy turystycznej, klasa lokalna ***, (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji - według programu
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • opieka pilota przewodnika
  • opieka duszpasterska
  • codzienna Msza Święta
Cena nie obejmuje 
  • obowiązkowych opłat za lokalnych przewodników, biletów do zwiedzanych obiektów, słuchawek w Rzymie, biletów komunikacji miejskiej, taksy klimatycznej ok. 98 Euro
  • obowiązkowej, ustawowowej składki na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY w wysokości 10 PLN
  • wypożyczenia zestawu Tour-Guide na okres trwania całej imprezy 15 EURO/os
Zdjęcia